VideonovinkyNalezeno 9 záznamů z celkového počtu 9, zobrazeny 1. - 9.


Léčba rakoviny plic
Léčba rakoviny prošla za posledních několik desítek let bouřlivým vývojem. Čím se nádory léčily dříve a co čeká pacienty dnes nám poví Prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc. z Fakultní nemocnice Brno.
 
Diagnostika karcinomu plic
Úspěch léčby rakoviny plic závisí zejména na časné diagnostice. Jak se nádor pozná? A jaké mohou být jeho varovné příznaky? O tom nám poví Prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc. z Fakultní nemocnice Brno.
 
Recepty vhodné pro prevenci rakoviny tlustého střeva
Zajímá Vás, jak vařit sobě nebo svým blízkým pro prevenci rakoviny tlustého střeva? Základem je dostatek vlákniny a luštěnin. V našem videu se naučíte zdravé a chutné recepty pro každý den od šéfkuchaře Václava Friče z Pražského kulinářského institutu.
 
Hmatové samovyšetření prsu metodou MammaCare
Nejjednodušší metodou včasného zachycení rakoviny prsu je pravidelné samovyšetření. Je ale třeba vědět, jak na to. Přinášíme Vám proto návod na hmatové samovyšetření prsu zcela novou metodou MammaCare.
 
Rakovina ledvin - vyšetření a léčba nádorů ledvin
Jaké jsou současné poznatky o rakovině ledvin? A proč se na Plzeňsku rakovina ledvin vyskytuje nejčastěji? Nejen o tom vypráví v našem videorozhovoru na téma nádory ledvin doc. MUDr. Milan Hora, PhD., přednosta Urologické kliniky FN Plzeň. Podívejte se také na unikátní záběry z laparoskopické operace a ledvinu na ultrazvukovém vyšetření.
 
Pomoc ženám s rakovinou prsu nabízí Mamma HELP centrum
Každá dospělá žena může být ohrožena rakovinou prsu. O tom, kde hledat pomoc, radu i pochopení, hovoří ředitelka občanského sdružení Mamma HELP. Zkušenosti s fungováním Mamma HELP centra přidává také nová klientka této jedinečné poradny.
 
Mamografické vyšetření
Mamografické vyšetření je naprosto nebolestivé, jen při stlačení prsu mohou některé ženy cítit určitý dyskomfort. Nepříjemný pocit se může zhoršovat spolu s vyšší citlivostí prsou, proto je mamografické vyšetření vhodné naplánovat do první poloviny menstruačního cyklu. V té době jsou totiž prsy méně citlivé.
 
Jak vypadá mamograf
Mamografický přístroj je na první pohled malý a nenápadný. Přesto toto zdánlivě skromné zařízení v rukách odborníka zachraňuje tisíce životů. Maličko nepříjemné jsou snad jen dvě kompresní destičky. Ty jsou nutné k rozprostření prsu do plochy, aby jej bylo možné správně osnímkovat.
 
Proti rakovině prsu jedině s odborníkem na slovo vzatým.
Aby se ženy s rakovinou prsu mohly cítit v bezpečí, potřebují péči špičkového týmu. Ten tvoří v první řadě zkušený rentgenolog (mamolog) společně s neméně zkušeným onkochirurgem.
 

Centra pomoci

Vyhledejte si centrum blízko vašeho bydliště.