Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny


Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Odpovídá: Prim. MUDr. Martin Šmakal

  • narozen 1961
  • ženatý, dva synové

Specializace na sonografickou diagnostiku nádorů a zavádění nových léků do praxe v rámci klinických studií. Publikační praxe.

od 2010 primář onkologického oddělení Nemocnice Hořovice
1994 specializace 2. stupně – klinická onkologie
1990 specializace 1. stupně – interní lékařství
1987 – 2009 specialista pro prevenci a léčbě solidních nádorů – Onkologický Ústav na Pleši
1987 absolutorium Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Praze
od 2008 člen steering comittee klinických studií

Luboš
22 / 11 / 2019

Dobrý den pane doktore. Obracím se na Vás s dotazem ohledně průběhu léčby mojí matky. Kdy ji byl na kontrole UZ diagnostikován zhoubný novotvar na ledvině. Dne 14.10.2019 byla celá ledvina laparoskopicky odoperována. nádor o velikosti 3.5 x 2 x 3 cm Z nemocnice byla propuštěna dne 21.10. Bez komplikací 1.11. byly výsledky histologie kde je uveden typ grawitz a doporučená kontrola u obvodního urologa. Kde byla 6.11. Tam ji bylo sděleno bez jakýchkoli dalších vyšetření že daší kontrola u obvod urologa proběhne za půl roku. Na žádost Pacientky přislíbil že případ projedná na onkologickém konziliu a 20.11. se má dostavit na Kontrolu. 20.11 ji obvodní urolog sdělil že konzilium se nesešlo a že možná se sejde za dva měsíce. Omlouvám se pokud plýtvám Vaším časem ale v posledním půlroce jsme měli v rodině případ kdy kompletní vyšetření po odstranění 2 nádorů na mozku proběhlo za 2 měsíce na PET CT a následně bylo oznámeno že metastáze jsou po celém těle vč. nových 9 na mozku. doporučena byla už jen krátká paliativní péče. Nevíme na koho se můžeme obrátit a prokonzultovat danou situaci. Obvodní lékařka sdělila že nemůže v tomto poradit. Jsem Vám velice vděčný za váš drahocenný čas. Upřímně Vám Děkuji za vaše vyjádření.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
22 / 11 / 2019

Dobrý den, chápu Vaše obavy, ale v tomto případě bych se opravdu nebál, že se něco stane , když bude konsilium za 2m. Obecně si myslím, že stejně dojde k závěru, že se maminka bude pouze sledovat. Léčba v tomto stadiu je indikována jen zcela výjimečně. Srovnávat to s léčbou mozkových metastáz je neadekvátní, tam to riziko je samozřejmě obrovsky vyšší...

Daniela
15 / 11 / 2019

Dobry den, mému tatínkovi - 47let diagnostikovali nemalobunecny karcinom plic. Ve zprávě je napsáno IV.B - T4M3N1, má metastazi na nadledvine, kosti i mozek čistý. Jiné zdravotní potíže nikdy neměl. Doktor říkal, ze jinak je jako rybička.... Bohužel po bronchoskopii byl hospitalizován se zápalem plic. Nyní čekají, až se “dá dokupy” a pak bude následovat chemoterapie. Nebude to pro nej zbytečně trápení? Je tu šance, ze prodlouži život o roky? děkuji za odpověď.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
18 / 11 / 2019

Dobrý den, to je docela malér ve 47 letech... šance je dokonce na úplné vyléčení, ale je nutné si říci , jak velká je ta šance. Šance na roky života je malá odhaduji do 10%, šance na úplné vyléčení pak pod 1%.. Vašeho tatínka však blíže zdravotně neznám a tak spíše odhaduji než odborně radím...

Marie S.
12 / 11 / 2019

Dobrý den pane doktore,ráda bych vám poděkovala za vaší včerejší odpověd k tzv.ohni zjišteném u maminky v močovém měchýři.Ráda bych ješte poprosila o vysvětlení té druhé věci a sice to,že bylo doktorem zjištěno,že mamince obě ledviny vykazují nepatrné pouštění krve.ještě dodám,na co sem včera pozapomněla,že maminka je po několika operacích,plastice dělohy,používá inkontinenční pomůcky.I za tuto odpověd předem moc děkuji.Marie S.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
18 / 11 / 2019

Dobrý den, drobná hematurie /tedy ztráty červ. krvinek močí/ může mít milion příčin. Nelze je jistě podcenit, ale často jsou zdravotně málo významné. Urolog či nefrolog by však měl příčinu objasnit a správně reagovat. Správná reakce však může klidně být i pouhé sledování, abyste se nelekla...

Marie S.
11 / 11 / 2019

Dobrý den.Pane doktore,mojí mamince 69 let zjistilli při preventivním vyšetření moči,že obsahuje stopy krve,byla odeslána na gynekologii,kde vše v pořádku,dále šla na urologii,kde doktor zjistil,že se nevyprázdnuje celá,dnes doktor dělal přímo vyšetření až do moč.měchýře a pak řekl mamince,že v močovém měchýři má(něco podobného jako je růže na obličeji),doktor přímo řekl ohen,ale taky to,že z obou ledvin jde nepatrně krev,žádné léky nedostala,jen,že má za tři měsíce přijít na kontrolu.Maminka se z toho celá sesypala.Prosím trochu o vysvětlení co to vše znamená,děkuji moc,Marie.dcera

Prim. MUDr. Martin Šmakal
12 / 11 / 2019

Dobrý den, o ohni v obličeji se mluví pokud jde o hemangiom , což je zcela neškodný nezhoubná nádor z klubíčka drobných cév. Není ani v moč. cestách nebezpečný Ať se maminka zase odsype :-) , nevypadá to nijak nebezpečně...

Ladislav
10 / 11 / 2019

Dobrý den pane primáři, na sonu mě zjistili angiomyolipom ledviny, 12.12.ct,mapovitou strukturu jater, ve zprávě "nejspíše benigní epiol. podmíněno perfuzi?". Cysty obou ledvin 1 a 2 cm. Je mě 59 roků, kromě cholesterolu a vyššího krev. tlaku po lécích v normě. Dost mě to rozhodlo, co s tím? Děkuji Horký Ladislav.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
11 / 11 / 2019

Dobrý den, pokud jde skutečně o angiolipom / a ten se na sonu dobře pozná - to mohu říci z vlastních zkušeností/ pak nejde o nic důležitého. Mapovitá struktura jater je většinou též nezávažný nález např. změna prokrvení nebo ložiska většího ztučnění apod. Vysta ledvin má v ČR miliony lidí, tím bych se vůbec nezabýval. Budˇte v klidu, to nebude nic vážného. Šel bych na pivo, na fotbal a za ženskejma a u vidíte, že život poběží dál v normálních kolejích :-)

Centra pomoci

Vyhledejte si centrum blízko vašeho bydliště.