Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny


Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Odpovídá: Prim. MUDr. Martin Šmakal

  • narozen 1961
  • ženatý, dva synové

Specializace na sonografickou diagnostiku nádorů a zavádění nových léků do praxe v rámci klinických studií. Publikační praxe.

od 2010 primář onkologického oddělení Nemocnice Hořovice
1994 specializace 2. stupně – klinická onkologie
1990 specializace 1. stupně – interní lékařství
1987 – 2009 specialista pro prevenci a léčbě solidních nádorů – Onkologický Ústav na Pleši
1987 absolutorium Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Praze
od 2008 člen steering comittee klinických studií

Marcela Radevová
17 / 10 / 2019

Tchyně 90 let před cca 10 lety byla operována na maligní nádor v oblasti levé očnice. Nepodařilo se ho i po dalších operacích zcela odstranit. Nevidí již na oko a dělají se jí tam strupy a stále z oka něco vytéká i s krví. Ráda bych zaslala i foto. Nikdo s tím nechce nic dělat. Mohu přiložit i lékařské zprávy. Bylo nám řečeno že nánor může prorůst až do mozku a pak se neví co se stane. Je na svůj věk vělmi vitální a toto jí dost omezuje. Jedná s mi také o o, jaká by měla být hygiena místa aby nedošlo k infekci. Děkuji za odpověď. Radevová - snacha.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
21 / 10 / 2019

Dobrý den, rád bych Vám poradil , jak ošetřovat tento lokální problém, ale to vůbec není v mé gesci, nikdy jsem to nedělal. Jistě to patří do péče ophtalmologů či event. radioterapeutů, pokud byl očnice ozařována. Po 10 letech by však již nemusel jít o nádorovou invazi, ale samozřejmě , že to musí posoudit ophtalmologové.

Daniela
14 / 10 / 2019

Dobrý den, manžel(59 let) má provedenou resekci střeva (3/19)pro Ca recta III.st. bez metastáz, 1 pozitivní uzlina - uvádí se s nižším rizikem. Prodělal 4 cykly chemoterapii, užíval Xelodu (do 6/19). Do září vše probíhalo relativně normálně, teď se objevila neuropatie nohou, ale poslední měsíc má manžel průjmy. Týden strávil na infekčním, s podezřením na střevní chřipku, výsledky byly negativní. Gastroeneterolog nasadil Smectu, Imodium, Hylac a dietu. Průjmy stále trvají, tzv. malou kolonoskopii měl v září, vše OK, včetně onkomarkerů. Gastroenterolog teď nasadil manželovi Reasec a dietu bez ovoce, zeleniny, vlákniny. Lékař říká, že tento stav může trvat až rok, než se vše upraví. Manžel samozřejmě zhubnul, ale jiné potíže nemá, chuť k jídlu velkou. Je možné, aby došlo k takové změně ve vyprazdňování (občas noční nehody), když po léčbě byl stav již relativně OK. Může být problém také v neuropatii, že by zasáhla i střeva? Omlouvám se rozsáhlý popis a moc děkuji za odpověď.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
14 / 10 / 2019

Dobrý den, nevím, zda měl manžel jen Xelodu či v kombinaci s Oxaliplatinou /která dělá neuropatie../ To by byl zásadní rozdíl. Neuropatie střeva je méně pravděpodobná, spíše to bude poškozením stř. sliznice při chemoterapii... Myslím , že stav se časem uklidní a zlepší, někdy to ale trvá...

Blanka
10 / 10 / 2019

Dobrý den, manžel (1962) byl v 7/2013 operován na rakovinu prostaty (RAPE- Mostiště). Po operaci měl výsledky tPSA 0 a pak při každé půlroční kontrole se pomalu hodnoty zvyšují. V 10/2018 měl tPSA 0,24, a teď 10/2019 už tPSA 0,47. Proč se tak děje? Jakou léčku navrhujete? Manžel je nekuřák, vedeme zdravý životní styl, přesto se nám nedaří stoupající tPSA zastavit. Prosím poraďte. Předem děkuji. Blanka

Prim. MUDr. Martin Šmakal
11 / 10 / 2019

Dobrý den, takto stoupající PSA je jistě zvednutý prst pro nebezpečí. Manžela bych nejprve řádně vyšetřil /např. cholinový PET / , abych věděl zda k recidivě došlo a event. kde. Poté bych voli další řešení. Ve hře je ozáření místa , kde byla prostata nebo třeba hormonální léčba. Ale dopředu si to netroufnu odhadnout...

Jana
09 / 10 / 2019

Dobry den, 20.7.2018 mi byla ukoncena chemoradioterapie pro dlazdicobunecny karcinom analniho kanalu v nejsirsim rozmeru dle MR 3 cm, ne uzliny, ne meta. Hpv pozitivni. Nyni kompletni remise. Je mi 34 let. Prosim o informaci, kdy je mozne povazovat pacienta za vyleceneho, kdy nemoc nejcasteji recidivuje a jake jsou obecne moje vyhlidky? Dekuji.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
11 / 10 / 2019

Dobrý den, nemoc nejčastěji recidivuje do 3 let, poté procento recidiv prudce klesá. Neznám lépe podrobnosti o rozsahu nádoru a tak se mi prognozy dělají špatně. Ale pokud bylo docíleno kompletní remise, tak to vidím velmi nadějně...

Pavlína Chludová
05 / 10 / 2019

Dobrý den,prosím vás chtěla bych se zeptat na masáž.Mám rakovinu prsu G3 tripple negativní s malou metastází pod paží.Jsem v půlce chemoterapii.Bolí mě záda a zajímalo by mě,jestli můžu na klasickou masáž s masírování mastí nebo radši nějaký olejícek,télový krém....Děkuji vám za odpověď

Prim. MUDr. Martin Šmakal
07 / 10 / 2019

viz předchozí odpověď

Centra pomoci

Vyhledejte si centrum blízko vašeho bydliště.