Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny


Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Odpovídá: Prim. MUDr. Martin Šmakal

  • narozen 1961
  • ženatý, dva synové

Specializace na sonografickou diagnostiku nádorů a zavádění nových léků do praxe v rámci klinických studií. Publikační praxe.

od 2010 primář onkologického oddělení Nemocnice Hořovice
1994 specializace 2. stupně – klinická onkologie
1990 specializace 1. stupně – interní lékařství
1987 – 2009 specialista pro prevenci a léčbě solidních nádorů – Onkologický Ústav na Pleši
1987 absolutorium Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Praze
od 2008 člen steering comittee klinických studií

RK
24 / 02 / 2019

Dobry den, pane doktore, dekuji za Vase rychle odpovedi. Jeste se na Vas obracim s poslednim dotazem. Lozisko v mozku je 15x15 mm, v celnim laloku, gama nuz me ceka zitra a posleze hned jedu domu, onkologicka lecba pry muze byt zahajena bezprostredne. Mohu Vas poprosit o konkretizaci - po gama nozi je tedy nutna biopsie, aby se zacilila lecba, v mezidobi mohu delat co? Tim mezidobim mohou byt treba dva a vice tydnu.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
24 / 02 / 2019

Dobrý den, zahájení tzv. systémové léčby skutečně není přímo vázané na termín provedené léčby gama nožem. Je však spíše důležitý klinický stav pacienta, který musí ošetřující ,lékař k léčbě zohlednit. Nevím, co pro Vás kolegové plánují , ale bez histol. verifikace by asi biol. léčba nebyla možná. Pokud neplánují biol. léčbu , pak je biopsie otázkou ... Ale já o Vás neznám milion dalších podrobností, abych mohl zaujmout seriozní stanovisko...

RK
23 / 02 / 2019

Vazeny pane doktore, reaguji na Vasi predeslou odpoved. V pripade, ze bych se chtel ohledne biologicke lecby sverit do Vasich rukou, jaka je cekaci doba? Vsechny vysledky mam hotovy vcetne rentgenu, ct, rezonance, jen neni udelana biopsie, protoze se nepocitalo s touto komplikaci a zrusenim operace. Uz se cekalo dlouho, jsem stale bez lecby. Moc dekuji za Vas cas.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
24 / 02 / 2019

Dobrý den, biopsie je zásadním momentem diagnostiky, protože v nádory ledviny mohou být různého histologického typu a vyžadují tedy i různou léčbu.Bez jasné histologie by to pojišťovna léčbu neproplatila a to může jít třeba o milion či o dva... Je také nutné zvažovat .jestli postižení mozku není kontraindikací k biol. léčbě, takže ... Zvažovat léčbu ještě neznamená ji začít...

Radim Klusak
22 / 02 / 2019

Vazeny pane doktore, prosim o radu. Je mi 60 let, v listopadu mi prisli na nador v prave ledvine, v unoru me mela cekat operace, ledvina mi mela byt odstranena. Zacaly se mi tvorit metastazy v prave plici, odkud mi punktuji vodu a jedna 15 mm se utvorila v mozku - ceka me osetreni gama nozem, ale co dal? Termin operace se zrusil, protoze tesne pred ni se prislo na mozek. Doposud nemam zadnou onkologickou lecbu, cekal jsem na vyjmuti te ledviny. Mam v sobe dost sily a jsem pripraveny bojovat, zatim ale nevim, jake moznosti lecby pro me jsou, a to cekani je nejhorsi. Jaky byste Vy videl postup? Po osetreni gama, mam sanci na puvodni plan, a to odstraneni ledviny, i kdyz v prave plici jsou metastazy? Nebo co pripadne dal? Dekuji za odpoved.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
22 / 02 / 2019

Dobrý den, metastázy do mozku a do plic a výpotek na plicích jsou zjevnou kontraindikací operace. Ozáření na gama noži je jistě správná cesta. Poté bych asi zvažoval biologickou léčbu či účast v klinické studii. Odstranění ledviny by asi mnoho nevyřešilo...

Michaela
22 / 02 / 2019

Dobrý den, můj otec podstoupil 33 ozařování, ma rakovinu mandlí, léčba nezabrala, nador se prý jen zmensil a bylo mu řečeno, že se nemůže požadovat víckrát, od známé vím, že když ji léčba nezabrala, tak ji opakovali, měla rakovinu prsu. Je možné léčbu opakovat? Díky moc za odpověď.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
22 / 02 / 2019

Dobrý den, pokud byl v nedávné době ozářen 33x , tak pochybuji, že by to šlo opakovat. Celková radiační dávka je asi vyčerpána...

Iva
07 / 02 / 2019

Dekuji za odpověď a zasílám histologii. Mikropopis.Čípek-mírná cystóza,na povrchu je vrstevnatý dlaždicový epitel bez atypie,který přechází v cylindrický epitel s ložisky nezralé dlaždicové metaplazie,bez dysodpověď.kých změn. Hrdlo-mírná cystóza,cylindrický epitel je bez dysplastických změn. Tělo-byla v endometriu zastižena rezidua středně diferencovaného endometroidního adenokarcinomu s rozsáhlou dlaždicovou metaplazií,který dosahuje těsně k myometriu.Do myometria nádor přesvědčivě neprorůstá.Na povrchu sliznice jsou místy zastiženy nekrotické částky dlaždicového epitelu.Kromě toho je zde nízké endometrium v poliferační fázi.Ve svalovině byla zastižena nečetná ložiska vnitřní endometriozy. Pravé ovarium- obsahuje bílá tělíska,inklusní cysty,v kortikalním stromatu je ložiskově fibróza. Pravá tuba-s ednosalpingeální fibrózou. Pravá parametria- cévnatá tukově vazivová tkáň,bez nádorových změn. Levé ovarium- obsahuje bílá tělíska,inklusní cysty,ve stromatu je ložiskově fibroza. Levá tuba-s endosalspigeální fibrózou.V blízkosti tuby zachyceny tubární benigní cysty. Levá parametria-cévnatá fibrózní tkáň,bez nádorových změn. Závěr-Rezidua středně diferencovaného endometroidního adenokarcinomu s rozsáhlou dlaždicovou metaplazií a nekrozami,který zůstává omezen na děložní sliznici ,do myometria přesvědčivě neprorůstá. 8380/32. pT1a Děkuji předem za odpověď.Budu muset podstupovat radioterapii nebo jinou další léčbu?

Prim. MUDr. Martin Šmakal
22 / 02 / 2019

Dobrý den, vzhledem ke stadiu 1a asi další léčba nebude nutná, budete jen sledována. Ale je pravda, že neznáme stav mízních uzlin, které asi nebyly odebrány a to je vždy trochu rizikový faktor. Ale já bych se spíše přikláněl jen ke sledování...

Centra pomoci

Vyhledejte si centrum blízko vašeho bydliště.