Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny


Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Odpovídá: Prim. MUDr. Martin Šmakal

  • narozen 1961
  • ženatý, dva synové

Specializace na sonografickou diagnostiku nádorů a zavádění nových léků do praxe v rámci klinických studií. Publikační praxe.

od 2010 primář onkologického oddělení Nemocnice Hořovice
1994 specializace 2. stupně – klinická onkologie
1990 specializace 1. stupně – interní lékařství
1987 – 2009 specialista pro prevenci a léčbě solidních nádorů – Onkologický Ústav na Pleši
1987 absolutorium Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Praze
od 2008 člen steering comittee klinických studií

Petra
17 / 08 / 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká je podle Vás prognóza a nejlepší možnost léčby? Je možné se vyhnout chemoterapii? Již mám kompletní nález a moje dg. zní invazivní duktální karcinom karcinom s in sito komponenty uvnitř ložiska. Rozměry ložiska ze závěrečné histologie po operaci jsou 15x10x7 cm. Resekční okraj byl volný a čistý, odebraná velikost 2 mm s výsledkem R0. Lymfovaskulární invaze patrná pouze uvnitř ložiška. Při první operaci bylo bylo odebráno 5 sentinelových uzlin, přičemž 3 byli pozitivní. Největší uzlina měřila 7 mm a žádná nebyla postižena přes okraj uzliny. V další operaci mi bylo odebráno 6 uzlin již bez průkazu metastáz. Moje klasifikace je T1cN1aM0. Mám pozitivní progesteron 100%, estrogeny 90%, HER 2 mám 1+, Luminal A typ. MIB proliferační index mám 10%, počet mitóz 3-4 na 5HPF. Grading 2. Stav po parciální mastektomii. Je mi 42 let a jinak jsem zcela zdravá. Děkuji za vaši odpověď a váš názor.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
26 / 08 / 2019

Dobrý den, vzhledem k rizikovým faktorům jako je postižení uzlin a Váš věk bych já preferoval zabezpečující chemoterapii a následně 5 let hormonální léčbu včetně vyřazení funkce vaječníků

Lucie Krapfová
16 / 08 / 2019

Dobrý večer. Mamka je 1rok a 3měsice po operaci rakoviny jater. Vloni v září se opět vrací nádory na játrech. Je to 3měsice co ukončili chemoterapii s tím že dostala trombózou do nohy a léčba moc úspěšná nebyla. Teď už měsíc a půl má silné bolesti hlavy a zvrací , motá se je jak opilá a nemá stabilitu. Ráno to ještě jde a po 10 hodině už je strašně vyčerpaná , pak už zbytek dne prospí. Máme doporučení na CT hlavy ale čekat musíme až do září. Nevím den od dne je to horší. Prosím poraďte mi nevím když ji vemu na pohotovost zda nám pomohou nebo musím s ní na onkologii kde se musí také objednat a je to také za dlouho. Děkuji za odpověď.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
26 / 08 / 2019

Dobrý den, ten stav , jek mi jej popisujete, je vážný. Jistě by bylo vhodné udělat CT mozku daleko dřívěji. Ale i tak si nejsem jist, že by to mamince zachránilo život. Bohužel lékařů je tak málo, že rychleji to jde jen výjimečně a naopak leckdy se čeká i několik měsíců... Pokud se stav výrazně horší a maminka není schopna samostatného života, pak bych volal RZS a nechal ji odvézt ke zvážení dalšího postupu do nemocnice...

Misa
15 / 08 / 2019

Dobry den,je mi 35 let,mela bych dotaz ohledne utvaru na velkem stydkem pysku,mam ho jiz cca 3 roky,mezitim jsem byla 2* tehotna (nyni tesne po porodu)a utvar se mirne zvetsil. Je hladky,ovalny,nesvedi,nekrvaci,v barve sliznice,mekky, tesne po prechodu kuze v sliznici,na sliznici, 2- 1mm hrbolky.mozna jsem mela pred 3 lety v tomto miste zanet zlazky s purulent.vytokem. myslite,ze se mam obavat nadoroveho procesu? Ci co by to mohlo byt? Da se odstranit v lokalni anestezii?- velikost cca 2x1cm.predem velmi dekuji za odpoved

Prim. MUDr. Martin Šmakal
16 / 08 / 2019

Dobrý den, myslím si, že nepůjde o zhoubný nádor, ale jistě zajděte na gynekologii.Je potře to vidět na vlastní oči a pak seriozně rozhodnout , co s tím...

Anna
13 / 08 / 2019

Dobrý den,po odstranění prsu,mám podstoupit chemo+biol.léčbu (4xAO/T(pacli weekly).Prakt.lékař se mě ptal,zda budu podstupovat i ozařování,když mám okraj jen 1mm (nález:amputát prsu se strukturami duktálního karcinomu high grade šířícího se dukty s nekrozami a dystrofickými kalcifikacemi a invazivní složkou duktálního karcinomu středně až nízce diferencovaného.In situ složka 1mm od baze amputátu)Závěr: Ca mammae l.dx. T2NOMX, pT2pNOMX duktálního karcinomu high grade, ER a PR negativní, HER 2/neu 3+po ablaci a SLNB dne 4.7.2019.Dodělán UZ břicha a srdce,scinti skeletu-vše v pořádku.Jak je to tedy s tím okrajem?Měl by se zajistit ozařováním?Děkuji za odpověď.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
13 / 08 / 2019

Dobrý den, nevím kolik je Vám let, a to hraje také roli. Já nejsem radioterapeut, nechal bych to rozhodnutí na těch, kteří tomu rozumí lépe než já. Ale pokud chcete slyšet můj názor , tak já bych to kvůli okraji nezářil, dosahuje tam jen nádorová složka " In situ " ... tedy neagresivního nádoru...

Zdeňka Brdová
12 / 08 / 2019

Dobrý den, kde si můžu nechat udělat genetický test na možnost rakoviny? V rodině k tomu máme předpoklady. Maminka zemřela na rakovinu plic, sestře vzaly spodek. Děkuji za odpověď, Zdeňka Brdová.

Prim. MUDr. Martin Šmakal
12 / 08 / 2019

Dobrý den, je to možné konzultovat např. v Gennetu v Praze na Letné, poblíž stadionu Sparty. Pokud by tam však indikace ,kterou hradí pojišťovna nebyla, pak je nutné počítat s tím, že jde o drahé vyšetření v řádu desítek tisíc korun., které hradí žadatel...

Centra pomoci

Vyhledejte si centrum blízko vašeho bydliště.