Dotaz 1015

Dotaz, 5. 5. 2011

Dobry den pane Dr. Byl mi odoperovan zlucnik (lapiloskopickou metodou) a po rozboru byl zjisten rakovinovy nador uvnitr zlucniku. Jedna se o st.2. Dale jsem se podrobil Pet i CT scanu a ty ukazaly, ze nebyly zasazeny zadne dalsi me organy a vese je ciste. Dalsi doktor ale nadale pozaduje aby my byly odebrany dalsi tkane z okoli zlucniku - biopsie. V pripade, ze bydou vysledky negativni, navrhuje otevrit me telo klasickym rezem a dukladne vycistit okoli zlucniku. Jaky mate prosim Vy nazor na moji dalsi lecbu a popripadnou operaci?
Mnohokrat Vam dekuji za Vasi radu a informaci.
Mila

MUDr. Martin Šmakal, 5. 5. 2011

Dobrý den,
situace je zajímavá a hraniční.Obecně bych s podobným postupem souhlasil, zde se do toho připletlo / myslím to v dobrém/ PET CT a jeho negativní výsledek.
S tím standardní postupy již nekalkulují a tak je trochu na zvážení všech rizik , zda postupovat jak je navrženo. Nevím ale např. jaký byl stav uzlin, kolik jich bylo vyšetřeno a pod. To by jistě mé rozhodování ovlivnilo. Nádor žlučníku je však velmi obtížně léčitelným nádorem, pokud nestačí chir. řešení a tak bych v tomto případě asi volil více než méně...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři