Dotaz 1031

Dotaz, 24. 5. 2011

Dobrý den,

již 3 roky jsem po operaci tlustého střeva pro zhoubný nádor. 2 roky po operaci jater pro metastázu a 1 rok po operaci plic pro meta, ale nepotvrdilo se, že by to bylo zhoubné. Cítím se dobře. Ale stále se bojím návratu nádoru. Přesto pojedu do benátek na 10 dní není to riskantní? Na sluníčko pochopitelně nepůjdu. Je mi 55 let. Ještě jsem chtěla říct, že bych se zařadila i do programu výzkum nových léků děkuji Vám za odpověď Jana

MUDr. Martin Šmakal, 24. 5. 2011

Dobrý den,
vážená paní , jsem nadšen , co pro Vás mohla moderní medicina udělat a doufám , že Vám to dlouho vydrží.Nicméně jste jistě vysoce riziková pacientka a možnost , že se onemocnění vrátí je veliká.Ale i zde jde často pokračovat chirurgicky / ne vždy/ či nějakou systémovou léčbou jako je kombinace chemotherepie a biologické léčby / protilátky/.
Nebál bych se však odjet do Benátek na 10 dní. Já Benátky miluji, je tam krásně a na vaše onemocnění by to nemělo mít vliv.
A co se týče výzkumu nových léků, jistě se klidně zúčastněte, pokud Vám to bude ošetřujícím lékařem doporučeno, já sám se podílím na výzkumu mnoha nových léků v onkologii a vím , že jsem tím mnoha lidem hodně pomohl.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři