Dotaz 1049

Dotaz, 10. 6. 2011

Dobrý den, už jsem se zde asi před měsícem ptala ohledně tlaku na levé mandli a uzlině s tím, že antibiotika nezabrala. Dále jsem navštívila ORL, lékař mi strhnul jeden velký ojedinělý čep na mandli. Asi týden jsem se cítila dobře, ale už zase cítím tlak...madle, uzlina pod uchem a vzadu na krku. Když jsem o tom říkala praktické lékařce, prohmatala krk a říkala, že tam není problém, ale já na omak cítím lehké zduření. Všechno se to vleče už od začátku dubna. Teploty nemám, nehubnu, potíže s polykáním nemám, ale po celé levé straně cítím takové jakoby trnutí. Únavu pociťuji, ale to je v mém případě poměrně dlouhodobý stav, nevidím s tímto spojitost.

Doktoři na mě koukají jako na hypochondra, už nechci potolikáté na vyšetření.
Mám se nějak obávat?

MUDr. Martin Šmakal, 10. 6. 2011

Dobrý den, pokud jste v péči ORL, pak je vše v pořádku. Jistě nic důležitého neprošvihnou.A co se týče mírného zduření, to je jistě možné, že něco podobného pociťujete, ale spíše to otravuje, než že by to bylo něco nebezpečného...
Zkusil bych se tomu chvíli nevěnovat a nepozorovat se, pokud by se stav horšil, pak bych se znovu obrátil na specialistu z ORL.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři