Dotaz 1147

Dotaz, 12. 9. 2011

Dobrý den, je mi 20 let a zhruba před 2 lety jsem měla poprvé krev ve stolici. Tmavší na ní a světlejší zbarvila vodu v míse a na papíře. Stolice byla velmi bolestivá, pravděpodobně zapříčiněná té doby nesprávným životním stylem. Po 3 dnech tento problém ustál. Byl mi předepsán tehdy ještě dětskou lékařkou krém. Podobná věc se mi stala asi před měsícem. Ovšem krev byla jen opravdu v minimálním množství na papíru. Byla světlá a opět to během 1-2 dnů přestalo. Po této zkutečnosti jsem si udělala test na okultní krvácení, který byl negativní. Bohužel dnes se mi stalo něco podobného, i když krve bylo ještě o něco méně, pokud bych nezkoumala pozorně toaletní papír, nevšimla bych si toho. Byla to tečka. Papír jsem opravdu používala velmi neopatrně a proto se domívám, že krev se na něm ukázala díky přěhnanému tlaku. Dřív jsem žádné problémy neměla. Zácpy a průjmy netrpím, občas nafouklých břichem. Myslíte, že by se mohlo jednat o problém?

MUDr. Martin Šmakal, 12. 9. 2011

dobrý den, v takto mladém věku by bylo rarirtní, kdy příčinou bylou nácorové onemnocnění, ale již jsem něco podobného za svoji 20ti letou praxi zažil a tak z opatrnosti doporučuji příčinu krvácen do stolice objasnit.Očekávám nejspíše haemoroidy ,ale ...
Navštivte svého PL a ten ať Vás odešle ke specialistovi gasteroenetrologovi a ten nechť rozhodne o dalším daignostickém či therapeutickém postupu.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři