Dotaz 1449

Dotaz, 3. 7. 2012

Dobrý večer pane doktore chtěla bych vás poprosit o váš názor na mou zdravotní situaci.Byl u mě proveden celotělový skenskeletu doplněn 2xSPECTcelého trupu se zaměřením na páteř a žebra.Zpracovány tomografické řezy včetně kvantifikace a vytvořeny 3D modely.ANAMN:Ca mammoe1.dx. Popis:Ložiskově zvýšená kostní přestavba na kalvě fontálně vpravo od střední čáry.Zvýšená metabolická aktivita kosti intervertebrálních a sternoklavikulárních skloubeních, v ramenních, kyčelních, lehce kolenních, hlezenních a tarzálních kloubech degenerativního či chron.zánětlivého charakteru.Vedl.nález: pruhovitá, poměrně výrazná, komulace RF v dutině břišní - dle tomu řezu ventrálně v pravém horním kvadrantu břichu (cca v úrovni horního pˇolu pravé ledviny), dále je poměrně velké protáhlé ložisko a něco nižší nehomogení RF v pravém dolním kvadrantu břicha ventrálně (viz obrazová dok, -tomo řezy.
Závěr: Ložisko patol.kostní přestavby na kalvě frontálně - susp.solit,meta. Ostatní skele bez ložisek patologické aktivity typ meta.Nález na páteři a kloubech benigního charakteru viz popis.Otázka ethiologie vedlejšího nálezu dvou ložisek v dutině břišní ( viz popis) - kalcifikacce ??, jizvy po nedávné operaci:: jiná ethiol.(meta měkkých tkání??, píštěl??...) - dop.doplnit UZ, event . CT.Můžete mi prosím říct co mi vlastně je, a co mě do budoucna čeká? Děkuji za odpověď.Stejskalová.

MUDr. Martin Šmakal, 3. 7. 2012

Dobrý den, rýd bych , ale nmohu.To bych si příliš vymýšlel a to nemám ve zvyku.Z toho, co jsem si přečetl je mi jasné, že je potřeba ještě dalších vyšetření, která blíže objasní nález na SPECTu. Zatím bych nepropadal panice, jedinou velkou obavu mám z toho nálezu na lebce...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři