Dotaz 1489

Dotaz, 10. 8. 2012

Dobrý den pane doktore moje otázka bude trochu rozsáhlejší,ale chtěla bych vám říct vše potřebné pokud na něco opět nezapomenu.
V loni v březnu mi byla zjištěna Ulcerozní kolitida v konečníku,po nasazení léku bylo střevo v remisi,v prosinci zase relaps který by měl bejt opět v remisi,jenže je to 3 týdny co jsem přiletěla z Egypta po konzultaci s doktorkou jsem dostala preventivně Ercerufyl,byla jsem tam v pořádku a dávala pozor na stravu,po příjedz domu jsem byla 4 dny v pohodě a pak následoval 3 dny kašovitý prujem kde byli nestravitelné potraviny cca 6krát za den a hrozné křeče břicha,pak byl 4 klid a zase další 4 dny byl prujem vodnatý,do toho se stalo,že třeba ráno byla stolice normální,pak opět prujem a nebo se objevil bobek u prostřed prujmu,pak se stalo,že 3 dny jsem cítilanad konečníkem hrozný řezání až jsem se rozbrečela a bála se na tu toaltu vubec jít,protože při tom prujmu nebo i sotlici to hrozně pálilo apak to ustával třeba 20 min. Mezi tim jsem byla u mé doktorky na Gastru v nemocnici,to jsem měla zase 2 dny normální stolici a ten večer byl opět prujem,od té doby to je cca týdej je to v pořádku,beru na to střevo Asacol každý večer dřív jsem měla Pentasu čípky,doktorka mě poslala na výtěr anální sliznice a bylo to negativní,tak mi udělala vyšetření konečníkusigmoidoskopie a prý to vypadalo dobře,takže uvedla,je je střevo v remisi,vubec teda nechápu co to mohlo být. Už přes rok mě trápí bolesti hlavy,někdy to bejvá horší někdy je pár dnu klid,ted bolí snad každej den a v noci mě ta bolest i probudí,bolí to jakoby kus nad čelem,strašně se i motám,tlak mám ruznej,během roku co mi ho měří lékaři byl 60/90 nebo i taky 80/130 a 80/110 ted naposled,doktorce jsem řekla,že sjem se doslechla jestli nemuže bejt problém v nadledvinkách,protože mám od cca strašně nadměrný pocení,dřív jsem byla spíš zimouhřivá a ted to léto,teplo a sluníčko nesnášim což je u mě co říct.
Občas cítim jak mi zabuší hodně srdce a co mě taky hodně obtěžuje je velká unava,nejsem schopna dělat ani běžný věci doma. Podle doktorky u endokrinologických onemocnění asi tim myslela ty nadledvinky prý bývá tlak vyšší,ted budu 24 h zbírat moč a doufat,že to bude v pořádku.
Snažila jsem se taky zjistit jestli to herozný pocení v horní části těla neni třeba i lékama,ale podle všch doktoru ne.
Léčim se i z uzkodtnou depresivní poruchou a kdyby to bylo tim,proč nemám tyto potíže už dávno.
Léčim se i se sníženou funkcí štítné žlázy,pak beru lék na pálení žáhy,od doby co jsem měla na podzim zánět apolyp žaludku,tak s tim mám potíže a díky střevu mám zvýšené riziko na trombofilní stavy,beru léky Asacol,Euthyrox75,Loseprazol,Wellbutrin,Prothiaden a Sorbifer.
Taky mě doktorka posílá na krev na imunitu kde jsem před rokem měla pozitivná ANA,řikala mi taky,že už pak neví nebo jí nenapdá nic čim tyto potíže mužou být. Já ani nepracuju a jsem bez sil,je mi 30 a připadám si už jak ztracenej případ,mužete mi prosim poradit jestli muže být problém v těch nadledvinkách nebo i jinde? Doktorka mě posílá na vyšetření nad ledvinek Metanefrin,Normetanefrin a v počítači jsem našla,že se jedná o nádory,myslela jem,že mě pošle na vyšetření co se týká hormonu nadledvinek nebo to je to samé?
Děkuji vám mnohokrát za odpověd a přeji krásný den.

MUDr. Martin Šmakal, 10. 8. 2012

Dobrý den, metanefrin není nádor, to buďte v klidu. Pocení je jev doprovázející řadu fyziologických ale i patol. stavů. Onemocnění nedlevin může být jedním z nich.Je jistě dobré je řádně vyšetřit. Ale mohou to být i příznaky řady jiných hormonálních dysbalancí, proto by se do diagnosiky a léčby Vašich problémů měl asi zapojit i endokrinolog

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři