Dotaz 1508

Dotaz, 30. 8. 2012

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat jestli tedy jde o rakovinu pří výsledcích PSA 3,85 a PPSA 13,5.Byl jsem na biopsii před měsícem a bylo mi řečeno že se musí udělat znova že v některých asi u dvou odběrech byli přítomny znamky malignity a že to nejde s přestností určit.Nic jiného mi řečeno nebylo.Tak bych se chtěl zeptat co to vše znamená.A jestli už při těchto výsledcích se dala poznat rakovina a v jakém je stádiu. A jestli to bude rakovina,tak kde je nejlepší jí léčita jestli musím chodit do práce nebo ne.Zatím chodím dělám na tři smenyZa Děkuji za odpověd. Eiram.

MUDr. Martin Šmakal, 30. 8. 2012

Dobrý den, jenom podle PSA a fPSA a poměru těchto hodnot nelze rakovinu prostaty jednoznačně potvrdit. jsou ale alarmující hodnoty, kdy je podezření na nádor velmi závažné. Stadium už vůbec nelze dle PSA určit, ale jistě čím je vyšší, tím je podezření na vyšší stadium - tedy na pokročilejší nádor, větší...
Zda budete moci chodit do práce je otázka, kterou teď neumím odpovědět, záleží totiž právě na rozsahu nemoci a podle toho i na způsobu léčby.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři