Dotaz 1581

Dotaz, 25. 11. 2012

Dobrý den, chci se s Vámi pane doktore poradit. Již dlouhou dobu mám střídavé problémy s páteří. Od dětství mám scoliozu a teď po těhotenství a porodech mám problémy větší. Chvíli mám problém s hrudní páteří, chvíli zase s krční a teď je to pánevní, kde to šlo až do nohou. Při KO odběrech je mi opakovaně zjištěno vyšší CRp (13-15). S pávní jsem byla odeslána na rehabilitace a elektroléčbu a pro vyšší CRP na revmatologii, kde mi byly odebrány další odběry, ale výsledky ještě nemám. V současné době se problémy od pánve zase přesunuly spíše ke krční páteří a k šíji, pobolívá mě klíční kost, občas čelist a někdy se objeví píchání v oblasti spánků a takový zvláštní tlak v oblasti nosu a ve spáncích, dokonce jsem v levém spánku nahmatala malý výrůstek, ten jsem konzultovala s onkoložkou, když jsem byla na prohlídce s prsama a sice to okoukla jen pohmatem, ale nijak ji neznepokojilo. Je mi 33 let a matka zemřela na rakovinu prsu. Chodím na pravidelné onko prohlídky, ale s jen s prsama, jinak si hlídám prevence (zuby, gynekologii..). Na RGT s páteří mám jít až po rehabce a po výsledcích krve, ale již jsem celé znepokojená. Mám strach aby se nejednalo o rakovinu páteře, nebo hlavy. Jné bolesti hlavy nemám, jen to píchání a tlaky ve spáncích , vidím stejně a špatně mi není. Unavená taky nejsem, analgetika taky brát nemusím (bolesti zad nejsou tak velké, řeším je protahováním), je mi 33 let, mám mírnou nadváhu, nekouřím a jsem abstinent. Je mi jasné, že nadálku se to těžko posuzuje, ale zeptám, je podle vás důvod ke znepojování, nebo jsou mé potíže spíše neurologického původu. Moc děkuji.

MUDr. Martin Šmakal, 25. 11. 2012

Dobrý den, máte pravdu, že na dálku se těžko posuzuje. Já jsem zastáncem kvalitního vyšetření, přestože si odahadem myslím , že tyto polyfunkční stesky by neměly míti nádor. původ.
Takže třeba sono, či krev s onkomarkery jsou dnes natolik jednoduchá a nezatěžující vyšetření, že bych je asi v rámci klidných Vánoc klidně doporučil...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři