Dotaz 1615

Dotaz, 4. 1. 2013

Dobrý den, maminka prodělala rakovinu prsu, před 2 lety. Léčba dopadla dobře, vechny kontroly doposud také. Měla odoperováno 10 uzlin z podpaží a jen jedna byla mírne postižená metastází. Nyní začala chodit na alergologii zejména kvůli tomu, že je hodně zadýchaná když jde do schodů. Lékařka ji poslala na retgen plic, kde ji zjistili asi 8mm stín. Bojíme se ,aby to nebyla rakovina. Maminka nekouří a nemá žádné jiné problémy související s rakovinou plic, žádný kašel nebo vykašlávání hlednů a krve. Na onkologii, kde chodí na kontroly jí v souvislosti s tímto novým nálezem dělali krevní testy, aby se ukázalo zda v těle není nějaký zánět a vše jí dopadlo výborně. Následně jí dělala i paní alergoložka krevní obraz, který také dopadl dobře, až na mírnou chudekrovnost, tu měla maminka již dříve, ale později se dala do pořádku. Nyní jí má okolo 8 a správně má být v pořádku od 9. Ráda bych se Vás zeptala na názor, děkuji moc.

MUDr. Martin Šmakal, 4. 1. 2013

Dobrý den, vaše obavy jsou oprávněné. Postižená uzlina je nebezpečným prognostickým faktorem a po dvou letech bohužel klidně mohlo dojít ke vzniku mestatického ložiska.
Na druhou stranu ložisko je drobné a často se jedná o sumaci s bradavkou,pokud na té straně byl prs zachován.Rovněž nevím , co míníte pod pojmem chudokrevnost kolem 8, to je dle naší laboratoře a i světových standardů chudokrevnost velmi významaná... To by také nebylo nic povzbudivého...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři