Dotaz 1651

Dotaz, 6. 2. 2013

Dobrý den,
pane doktore položím asi hodně hloupý dotaz, ale přesto. Jsem teď silně zahleněná, mám bronchytidu a teď beru ATB. A zruba ve stejné době, ale už začátkem braní ATB, začaly moje potíže se žaludkem a střevy. Neustále mi kručí v břiše, když nejsem najedená, tak je mi hned zle od žaludku a když něco sním, pálí mě žáha a hned musím na záchod. Průjem vodnatý nemám, spíše kouskovitou, střílivou stolici, dokonce jsem ve stolici objevila hleny. Mohu si myslet, že tyto obtíže jsou způsobeny tím, že neumím vykašlat hleny, tzn, že při zakašlání je zase polknu. Jsem z toho nešťastná a nevím, co si myslet,protože asi před měsícem mi objevily při krevních testech v žaludku helibakterii pyrolli. Čekám ještě na vyšetření ze stolice, ale to je možné až doberu ATB. Jinak jsem potíže se žaludkem nemívala, jen občasný tlak, ale to jsem spíše přisouvala velmi hrubé scollioze. Občasný průjem se objevil, zvlášť když jsem změnila biorytmus Jinak chuť k jídlu mám, ale už se bojím něco sníst. Vyloženě bolesti břicha nemám, jen ten občasný tlak, který jde až do zad (nebo naopak, nepoznám to) :) děkuji za odpověď. Mimochodem děkuji za tuto poradnu, spoustě lidí, jste určitě ušetřil pár vrásek. Jste nesmírně milý a lidský a to se cení.

MUDr. Martin Šmakal, 6. 2. 2013

Dobrý den, předně děkuji za pochvalu, jsem rád pokud jsem někomu pomohl či alespoň něco vysvětlil... Ve Vašem případě není hlen ve stolici dán tím , že je polykáte.
Hlen jsou mukopolysaridy a ty se v trávicím traktu po polknutí natráví a do stolice se nedostanou. Vaše trávicí obtíže mohou mít souvislost s ATB léčbou, ale pokud se objevily již před tím, pak je potřeba tráv. trakt řádně vyšetřit a vyloučit něco důležitého, co by Vám mohlo významněji ublížit... Počkal bych až odezní bronchitida a pak se zaměřil na Vaše trávicí obtíže...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři