Dotaz 1719

Dotaz, 22. 4. 2013

Mám rakovinu konečníku v pokroč. stádiu a žádná léčba již není možná. Krom toho mám již 2 měs. cévku v močovém měchýři. Lékař mi na utišení bolesti předepsal OXYCONTIN a NIMESI, který užívám 2,5 měsíce. Problém který mám je celková slabost, malátnost, dýchavičnost a nevolnost žaludku. K vůli nádoru nemohu sedět a ležet mohu pouze na boku. Jsem z toho dosti zdeprimován. Ošetřující lékař mi řekl, že se s tím nedá nic dělat. Trpím velkým nechtenstvím, jím pouze něco málo po ránu, pak už skoro vůbec. Značně jdu s váhou dolů. Je nějaká možnost jiné léčby tlumící bolest. Užívám: ráno v 8.hod. 50 mg. OXYCONTIN, v 11.hod. NIMESIL, v 16.hod. NIMESIL, ve 20.hod. 40 mg. OXYCONTIN, ráno ve 2 hod. NIMESIL. Budu rád, pokud mi odpovíte. Děkuji Jiří R.

MUDr. Martin Šmakal, 22. 4. 2013

Dobrý den, je jistě mnoho možností léčby tlumící bolest. Jen v řadě opiodů
/což je např. i Váš Oxycontin/ je asi 20 léků různé síly...
Bohužel pokročilá nádorová onemocnění jsou doprovázena přes těmi symtomy, které popisujete a bojuje se s nimi velmi obtížně...
Ale jistě se pokuste toto se svým lékařem probrat či navštívit poradnu bolesti, která bývá k dispozici v každém alespoň okresním špitále.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři