Dotaz 1721

Dotaz, 23. 4. 2013

Dobrý den,
nejsem si jistá, zda se obracím tím správným směrem -
mám tak trochu zoufalí dotaz. Mé mamince po dlouhém pátrání a hledání příčin jejich obtíží byl diagnostikován karcinom jater. První výsledek biopsie nebyl dostatečně průkazný vzhledem k výskytu velkého množství odumřelé tkáně. Z tohoto testu je jen jasné, že jde o karcinom. Maminka je nyní odeslána na nový odběr (PET CT vyšetření) do Olomouce. Problém je v tom, že tohle vyšetření se má uskutečnit až 23.7. 2013. Maminka má velké bolesti a nedovedeme si představit, že by měla bez jakékoli léčby čekat na další vyšetření 3 měsíce. Chápu, že bez určení přesného typu karcinomu lze jen těžko začít léčit. Ovšem pokud by šlo o karcinom metastatická, tak by mohlo být za 3 měsíce dost pozdě. Bydlíme na malém městě (Krnov – severní Morava), je zde jen jeden onkologický lékař.
Prosím o radu, na koho se můžeme obrátit a urychlit tak stanovený postup. Nechceme se smířit s čekací dobou 3 měsíce, než se něco začne dít. Maminka má bolesti již 3 měsíce a další 3 měsíce nezvládne ani psychicky. Myslím si, že u takovéto diagnózy se musí jednat co nejrychleji….. 3 měsíce je absurdní.
Předem děkuji za jakoukoli zprávičku
Lucie Pustková

MUDr. Martin Šmakal, 23. 4. 2013

Dobrý den, pokud vím , tak tam u Vás působí Dr.Šupík, což je velmi zkušený a milý odborník, kterého osobně znám. Pokud je to on, pak za ním klidně zajděte a mým jménem jej poproste o jiné rychlejší řešení.Pokud by to nebyl on, pak je nutné toto prodiskutovat s ošetřujícím onkologem a vysvětlit , kde cítíte problém.
Mám jen obavy, že ani urychlení diagnostiky už mnoho nepomůže...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři