Dotaz 1770

Dotaz, 12. 6. 2013

Dobrý den, chci se s vámi pane doktore poradit, je mi 34 let a minulý měsíc jsem měla problém s močením. Močová trubice mě pálila, močila jsem často a měla jsem v moči leukocyty. Po dobrání antibiotik, toto odeznělo, ale stále mám leukocyty v moči (31). Pálení už necítím, močím podle mě mormálně, ale občas když si prudčeji sednu, tak cítím píchnutí u močové trubice. A navíc mě pobolívají záda, nejvíce dole u kyčelního kloubu (ale to bych spíše přičítala mírné artroze). Sice mě paní doktorka uklidňovala, že ledviny mám v pořádku, to by prý byly hodnoty jiné, ale i tak se chci zeptat, jestli se zatím vším nemůže skrývat ještě něco jiného. Když tam pořád mám ty leukocyty. Podle paní doktorky mám jít ještě v červenci znovu na moč a pak se uvidí, co tam je. Podle ní, je tam ještě nějaká látka, která tvoří (výstelku) močového měchýře. To že se uvolňuje,tak to vypadá na podráždění.
Druhý dotaz se týká antiperspiračních prostředků. Máme rakovinu prsu v rodině a někde jsem vyčetla, že denní používání antipotících prostředků, může toto způsobit. Stejně jako pravidelné depilování paží. Je to pravda, nebo je to jako s antikoncepcí, že se to píše,ale důkazy nejsou?
Děkuji za odpověď a přeji pokud to jen počasí dovolí krásné léto.

MUDr. Martin Šmakal, 12. 6. 2013

Dobrý den , ve 34 letech bych neměl velké obavy z nádorového původu Vašich obtíží. Naopak moč. infekce bývají často úporné, špatně léčitelné, recidivující a to zvl. u žen... Co se týče vašeho podpaždí, pal buďte v klidu , určitě nebylo prokázáno zvýšené procento rakovin prsu po depilování či antiperspirantech. Spíše naopak, protože si ženy častěji kontrolují podpaždí , tak spíše v této lokalitě dříve objeví něco ,na co by normální žena nepřišla...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři