Dotaz 2259

Dotaz, 13. 7. 2015

dobry den pane doktore odepsal jste mi ze by ste byl v klidu kdyz jsem mel mrcp delane pred tremi mesici to jsem se chtel jeste zeptat to je mrcp o tolik presnejsi nez ultrazvuk ja jsem se docetl ze prave nadory slinivky jsou agresivni a rostou rychle nemohlo se tam prave za ty tri mesice neco stat ,jak lekar na sonu napsal hypochogenni vcelku slusne demarkovana formace susp.uzlina pozna na sonu uzlinu od pripadneho nadoru ja uz jsem jedno nadorove onemocneni mel c64 pred dvema roky neobjasnila by to treba laborator ca19-9 nebo kontrolni sono ale ja pri kazde kontrole vetsinou ivam napsano ze je slinivka castecne prekryta az u tohoto jineho lekare napsana tato sprava dekuji

MUDr. Martin Šmakal, 13. 7. 2015

Dobrý den, nejsem Váš ošetřující lékař a nemohu takto na dálku vést diagnostiku či léčbu.
Na otázku zda se tam něco nemohlo stát za 3 měsíce je jediná odpověď - jistě že mohlo. Mohlo se tam něco stát i do druhého dne, může zítra začít sněžit... My ale pracujeme s jistou pravděpodobností a jistým odhadem a z tohoto pohledu je to málo pravděpodobné.
Jak sám vidíte, popis na UZ je u slinivky často nejistý a překrývá se oním rčením - slinivka překryta plyny či oblast středního epiagastria zaplynována apod.
A mimochodem znám agresivnější nádory než u slinivky...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři