AVON pochod 2017 aneb Rakovinu prsu vyprovoďte krokem

17. AVON pochod proti rakovině prsu projde Prahou v sobotu 10. června 2017. Už máte své růžové tričko?

Rakovina prsu je u žen jedním z nejčastějších a zároveň nejnebezpečnějších zhoubných nádorů. Stačí ale, aby žena byla informovaná a pečovala o sebe, a nehezkému průběhu nemoci může předejít. Hlavně proto se po celém světě pořádají AVON pochody proti rakovině prsu. Jeden takový letos už posedmnácté čeká i Prahu.

Proč zrovna pochod

Divíte se, jak může pochodování městem pomoci předcházet rakovině? Růžový průvod je ve skutečnosti jen „špičkou ledovce“. Stojí za ním celosvětová nadace Avon Worldwide Fund for Women’s Health (Celosvětový fond pro zdraví žen).

  • Cílem nadace je péče o zdraví žen a zvýšení povědomí o nemocech postihujících ženy.
  • Po celém světě podniká nadace různé aktivity, zaměřené nejen na boj proti nádorům prsu, ale i na výzkum a prevenci jiných zdravotních problémů postihujících ženy.
  • AVON pochod proti rakovině prsu je nejvýznamnějším projektem nadace, který se každoročně koná ve více než 50 zemích světa. Pomáhá nadaci získávat peníze na její aktivity.

Pochod ale přináší mnohem víc dobrého než „jen“ výtěžek. Především jde o výraznou událost, která zaujme širokou veřejnost. Zdravé ženy tak povzbudí k lepší prevenci a nemocným ukáže, že na své trápení nejsou samy.

Jak se zúčastnit

Vstupenkou na pochod je oficiální růžové tričko AVON. To můžete zakoupit buď online, nebo na několika prodejních místech po celé České republice – přesné informace najdete na internetových stránkách pochodu. Kromě známého, avšak letos nově stylově upraveného růžového modelu pro dámy existují i verze trička pro pány či pro kluky a holky.

Pak jen zbývá tričko 10. června obléknout a v pravé poledne být na startu pochodu na Staroměstském náměstí v Praze. Pochod končí na ostrově Štvanice, kde se můžete těšit na bohatý doprovodný nejen hudební program.

Kde účast pomáhá

Svou účastí na pochodu:

  1. Vyjádříte sounáležitost s nemocnými ženami a ukážete, že vám téma rakoviny prsu není lhostejné.
  2. Podpoříte dobrou věc i finančně. Výtěžek z nakoupených triček a dalších drobností putuje na konto iniciativy AVON proti rakovině prsu. Ta ze získaných prostředků podpoří projekty, které se zaměřují na prevenci, pomoc nemocným ženám, kontrolu kvality screeningu (vyhledávání časných stadií rakoviny pomocí mamografického vyšetření) a vyhodnocování jeho dat na území České republiky.

Aktivity, které nadace podporuje, jsou různorodé, všechny však vedou ke společnému cíli. A tím je více zdravých českých žen se zdravými prsy.

(luko)

Zdroj:

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři