Dotaz 1290

Dotaz, 30. 1. 2012

Vážený pane doktore,
téměř před třemi lety mi byla provedena radikální operace pro ca corpus uteri s metastázou do ovaria pT3 pN0 M0, G1. Koncem letošního roku jsem byla na kontrolním CT, nerozumím však výsledku, chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení – „V parenchymu plicním vpravo na rozhr. S4,S6 ve srovnání nápadnější opacita do 5 mm v průměru. Také drobné pleur. infiltráty bilat. dnes lehce nápadnější (srovnáno s PET/CT z 6/09). Léze plicní přítomné v obraze CT jsou vzhledem k malým rozměrům pod detekčním limitem PET skeneru“.
Bylo mi doporučeno kontrolní CT, proto bych se chtěla zeptat, mohlo-li by se jednat o návrat rakoviny a jestli moje bolesti na hrudi mohou s tímto souviset.
Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Martin Šmakal, 30. 1. 2012

Dobrý den, jak sama čtete nález není jednoznačně interpretovatelný.Jsou tam drobné nálezy, které nejsou jednoznačně vysvětlitelné.Abyste se nelekala, to stává poměrně často.Ale podle popisu to nevypadá na návrat nádor. onemocnění.Spíše je to obraz zánětlivých či pozánětlivých změn. A jestli to může způsobovat Vaše bolesti na hrudi nevím, protože nevím , kde bolesti jsou, zda jsou vázané na pohyb, jak dlouho trvají, jaký mají charakter atd atd.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři