Dotaz 1571

Dotaz, 12. 11. 2012

Dobrý den, pročítal jsem vaše stránky, které jsou každopádně velmi pěkné, ale...
Sem tam vyjde na internetových novinách nějaký článek o úspěšných "pokusech" s momentálně nepoužívanými látkami (a nebo požívanými pouze u smrtelných případů) které razantně ničí rakovinotvorné buňky. Dočetl jsem se alespon o čtyřech způsobech momentálního testovaného léčení.
Má otázka zní: Nebylo by možné vložit na vaše stránky i informace o těchto metodách léčení které se bohužel (možná bohudík) zatím do léčení rakoviny nezapočítaly? Představy ozařování chemoterapie zní velmi děsivě a když to už člověk má podstoupit tak věřím že by si rád početl i něco o vývoji alternativních způsobech léčby.

MUDr. Martin Šmakal, 12. 11. 2012

Dobrý den, toto je velmi složitá problematika. Nejsem tomu příliš nakloněn, aby na našich internetových stránkách něco podobného bylo.
V absolutní většině jde o neověřené preparáty / tím neříkám , že nefunkční/ a jejich doporučování by bylo proti mé přísaze , kterou jsem jako mladý lékař skládal. Sám se podílím velmi aktivně na vývoji nových léků a vím , co za procedury a za finance za tím stojí, aby se nový lék dostal k použití. Toho většina alternativních preparátů není schopna a proto důvěra v ně je velmi malá.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři