Dotaz 1692

Dotaz, 25. 3. 2013

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.Je mi 18 let, beru hormonální antikoncepci, poslední dobou pociťuji lehké problémy s nadýmáním - nic nepříjemného, nevím jistě, jestli je to nenormální, ale pociťuji to. Zároveň poměrně často cítím náhlou ostrou bodavou bolest v nadbřišku nebo hodně nízko v podbřišku (až pod úrovní kyčlí).Bolest není nesnesitelná, jen nepříjemná. Dostala jsem strach, zda se může jednat o rakovinu vaječníku, nevím, zda mám tento problém řešit u lékaře, protože mě nijak zvlášť neomezuje, pouze mě děsí. Ráda bych Vás proto poprosila o Váš názor.

Navíc trpím obrovským strachem z rakoviny obecně, a tak bych Vás chtěla požádat o radu kde, příp. jak tento problém řešit - Vyhledat psychologickou pomoc?

Mnohokrát děkuji a doufám, že Vám svým dotazem nepřidělám mnoho starostí.

MUDr. Martin Šmakal, 25. 3. 2013

Dobrý den, problémy s nadýmáním a to ještě nevelkým jsou tak častě a z tolika rozličných důvodů, že svádět je na antikoncepci by bylo nespravedlivé. Může to být změna stravy, více stresu ve škole či v práci , ale i ona antikoncepce atd. To , co líčíte ohledně bolestí, mi do obrazu nádoru vaječníků moc nesedí, navíc ve Vašem věku by to byla skutečná rarita. Strach z ná dodorů máme skoro všichni, nebojte se , nejste nijak vyjímečná. Ale pokud by to bylo opravdu za hranicí snesitelnosti, pak bych přes prakt. lékaře navšívil psychiatra či psychologa. PL jistě ví o specialistovi ve Vašem blízkém okolí

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři