Dotaz 1727

Dotaz, 28. 4. 2013

Dobrý den děkuji za odpověd,píši vám výsledky s ct břicha a pánve:Vyšetření provedeno nativně i postkontrastně v transversálních 8mm skenech pro poruchu,bez vedl.příhod.Beze plicní beze změn.Játra a slezina nezvětšeny,jsou normální denzity,bez ložiskových změn.Pankreas se zobrazuje normálně.Nadledviny beze změn.Ledviny norm.velikosti,ampulární typ pravé pánvičky,jinak beze změn.Retroperitoneálně přesvědčivě patol.uzliny nejsou patrné.V malé pánvi v levo zvětšené uzliny až 15mm,je patrná nepravidelně rozšířená stěna recta ,yasahující do okolí zejm.v levo,kde exulcerované a zčásti rozpadlé tu hmoty infiltruji i dělohu.Na ginekologii byla, a podle výsledků zjistili že ten hlavní nádor je právě v děloze a prorostl do konečníku.Na kolenoskopii ji našli:V poloze na levém boku volně zaveden přístroj do ampuly,kde hemerhoidy gr.ll.-ale především od 4cm od svěrače mohutná semicurlárně rostoucí infiltrace do vzdálenosti cca 12cm v centrální části exulcerovaná.Děkuji moc za odpověd.

MUDr. Martin Šmakal, 28. 4. 2013

Dobrý den , stále to není dostatečné - nevím, odkud víme , že maminka má nádor dělohy, když to není popsané na CT , jak to , že má mikrometastázy v pánvičce a v jaké atd. , když na je CT zcela normální ???
A proč není popsaná děloha na CT ???? jaká je histologie nádoru z dělohy a z konečníku atd. Nicméně toto CT a gyn. nález potvrzují, že to je asi velmi pokročilé onemocnění...

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři