Dotaz 1852

Dotaz, 18. 12. 2013


Dobrý den pane doktore, moc se omlouvám, ale opravdu jsem nenapsala, co od Vá požaduji. Prosím, přeložte mi tento nález do češtiny, nerozumím tomu. A chtěla bych vědět, zda je to nějak vážné a mám mít obavy. Mikro: zastiženy struktury tubulovilózního adenomu převážně s mírnou a střední dysplazií (low grade), při povrchu částky fokálně těžká dysplazie (high grade). Částka je tangenciálně orientovaná, zatížen pouze krátký úsek spodiny s přechodem do okolní sliznice tlustého střeva v jednom bočním okraji. Vzhledem k částečné tangenciální orientaci jednoznačně kompletnost odstranění nelze spolehlivě hodnotit. T67 M8263/0 M8148/2. Má manžel nasadit dietu ?

Dobrý den pane doktore,
moc se omlouvám, ale opravdu jsem nenapsala, co od Vá požaduji. Prosím, přeložte mi tento nález do češtiny, nerozumím tomu. A chtěla bych vědět, zda je to nějak vážné a mám mít obavy.

Mikro: zastiženy struktury tubulovilózního adenomu převážně s mírnou a střední dysplazií (low grade), při povrchu částky fokálně těžká dysplazie (high grade). Částka je tangenciálně orientovaná, zatížen pouze krátký úsek spodiny s přechodem do okolní sliznice tlustého střeva v jednom bočním okraji. Vzhledem k částečné tangenciální orientaci jednoznačně kompletnost odstranění nelze spolehlivě hodnotit. T67 M8263/0 M8148/2. Má manžel nasadit dietu ?

MUDr. Martin Šmakal, 18. 12. 2013

Dobrý den, znamená to, že byl odstraněn nezhoubný nádor ze sliznice střeva, kdyby tam byl o rok až dva déle tak by z toho mohl vzniknout nádor zhoubný...
Dietu držet nemusí, ale kontrolní kolonoskopie cca za 2-3 roky by byla vhodná

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři