Dotaz 2078

Dotaz, 30. 9. 2014

Pane primari,rad bych vam uprimne podekoval za odpoved v teto pro mne tezke dobe,nyni bez obou rodicu.Rad bych jeste probral lecebny postup me maminky,jelikoz jeji osetrujici lekar me odbyl,ze byla lecena standartne..no jeho maminka to nebyla ze..Mamince byl nador na pate diagnostikovan loni v prosinci,na pate to vypadalo jako kuri oko a mela jej tam jiz o rok drive a chodila s tim na kozni(bohuzel tam nemeli podezreni na nic zavazneho),maminka sama badala na internetu(mozna to byla chyba) a objednala se do jine nemocnice,kde bylo" kuri oko" odstraneno,histologie melanom,pote operace cele paty,CT hrudniku z ledna negativni,v unoru se objevilo nove lozisko na noze,v breznu dalsi operace nohy(noha vsak amputovana nebyla..proc?to jsou protezy tak drahe?maminka amputaci chtela,lekarska komise vsak ne..je to chyba?,rtg plic v breznu v poradku,v kvetnu CT hrudniku,kde viden rozsev na plicich-neoperovatelny,pak nasezena CHT,4x,pote kontrolni CT,kde progrese.Pak zazadano o biolog. lecbu,ta schvalena,maminka vsak po chemo spatna,uz nepracuje a zustava doma,zacal ji trapit kasel,pak uz ani mluvit nemohla,opet kontrolni CT a biolog. lecba nenasazena,ale dalsi chemo,po ktere uz maminka ani nevstane z postele a po 2.umira.Jaky je vas nazor,ja mam pocit,ze kdyby se vubec lecit nezacala,tak tady jeste nejaky patek je..je to na zalobu?Simon

MUDr. Martin Šmakal, 30. 9. 2014

Dobrý den, bez podrobností, které bych musel pro objektivitu znát i z druhé strany se Vám jen těžko vyjádřím , zda je toto na žalobu. Rozhodnutí o tom , že se nebude amputovat noha, se mi zdá poměrně rozumné, méně rozumné se mi zdá, že v počátku někdo nepoznal melanom na patě!!!
Chemotherapie či biol. léčba dnes patří ke standardům léčby a o jejím nasazení rozhoduje mnoho faktorů, které já nyní neznám. Např. přesná struktura nádoru, jeho rozsah, klin. stav pacienta, různá labor. vyšetření atd.
Obecně je melanom špatně léčitelné onemocnění, které se ve stádiu metastáz podaří vyléčit jen málokdy.
Já bych asi žalobu nepodával, myslím , že ve vás momentálně převažují city ze ztráty blízké osoby nad objektivním posouzením. Navíc toto laik může objektivně posoudit velmi těžko.

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři