Dotaz 2153

Dotaz, 7. 1. 2015

Je mi 47 let. V listopadu r.2014 mi byl odstaněn inv. duktální karcinom velikosti 22 mm. Pooperační histologie:
okraje resektátu negativní, vyjmutá sent. uzlina + další 2 negativní, lamely negativní, nádor bez známek angioinvaze. Jedná se však o nádor s vysokou prof.aktivitou 70%, tripl. neg.,hormonálně nezávislý.
Vzdálené metastázy - plíce, břicho, skelet nebyly prokázány. Nyní jsem zahájila adj. chemoterapii. Ordinováno 4xAC v 3-týdenním režimu, 12x taxany v týdenním režimu. Poté ještě radioterapie (cca 30 ozařování). Prosím o Vás názor na prognózu a současně o Váš názor na dostatečnost zajišťovací léčby. Je možné po absolvování této léčby ještě nějaké další "zajištění"? Děkuji mnohokrát předem za odpověď. Pavlíková J.

MUDr. Martin Šmakal, 7. 1. 2015

Dobrý den, triple negativní nádor je mimořádně nebezpečný nádor. Velikost nádoru 22mm / tedy v onkol. klasifikaci T2/ a prolif. aktivita 70%není zrovna ideální výchozí situace. Dobré je , že jsou negativní uzliny a nejsou vzdálené metastázy. Léčbu , tak jak ji máte plánovanou, považuji za skvělou. Biologická ani hormonální léčba u Vás nepřipadá v úvahu právě proto, že jste triple negativni...Prognoza na triple negativní nádory v tomto stadiu nebyla při různých druzích léčby ještě přesně stanovena, z praxe vidím 5ti leté přežití tak kolem 40-50% pacientek

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři